
Barbatii sunt mai nesimtiti decat femeile?
Sa raspunzi afirmativ este ca si cum ai spune ca romancele sunt cele mai frumoase femei din lume, Romania este cea mai frumoasa tara, copilul tau este cel mai frumos (si destept). Exista un set de clisee de genul acesta dar eu ma voi rezuma la cel din intrebare: cine este mai nesimtit?
Intr-o zi veneam de la piata. Scurtez prin spatele blocului si ma intersectez cu o cocheta dama, in jurul varstei de 40-45 de ani, genul acela care inca pozeaza sexy atunci cand o ceata de liceeni puberi trag cu ochiul in metrou la decolteul sau generos. "Nice! Inca il mai am pe vino-n-coa!", gandeste in acele momente duduia...
Sa revenim. Ma intersectez cu doamna exact la intrarea pe o alee pietonala (maxim 1m latime). Politicos, cedez prioritatea (si nu neaparat pentru a privi la bucile dansei), merg in spate cativa pasi, cand: prrrr! Doamna a calcat pe broasca pe care o probabil o tinuse la cald tot drumul cu metroul! Spun probabil o tinuse, pentru ca nu pot garanta pentru bunul sau simt. Adica, daca a lansat proiectilul in momentul in care era singura persoana care mergea in fata unui alt om, aveti impresia ca s-ar fi stresat daca avea aceeasi "apasare", in momentul in care metroul era plin de posibil vinovati?...

doodie.com



Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu