duminică, 21 iunie 2009

Unde sunt carnatii "bifi"?

Va amintiti carnatii bifi, nu-i asa? Subtiri, tari ca piatra, usor picanti si ambalati individual intr-un fel de prezervativ din celofan? Buni rau de tot, frate! Nu se mai gasesc.
Habar nu are nimeni de ce un produs atat de apreciat (mai ales noaptea-dimineata cand veneai de la disco) a incetat pur si simplu sa mai existe pe piata. Va spun ca nimeni nu are habar unde sunt carnatii bifi pentru ca am "studiat" intens problema (pe "goagal"). Unul spunea ca i-a gasit in Austria, in benzinarie, altul ca i-a gasit o verisoara de-a lui in Germania la o firma de "home delivery" dar cica nu sunt aceeasi cu cei care se gaseau la noi (vezi poza)...

In concluzie, unde sunt carnatii bifi? Cei care se gaseau la noi erau oare importati si cel care se ocupa de importarea lor a castigat loteria vizelor si acum asigura stocul de carnati bifi pentru locuitorii te miri carui orasel american? Sau poate se produceau chiar in Romania si reteta a fost sabotata de catre cei care produc carnatii de Plescoi pentru a incuraja consumul de produse traditionale romanesti si pentru a ajuta la relansarea economiei nationale? Sau poate cineva cu o functie la vremea respectiva a vandut reteta unor straini pentru a salva Romania de costurile de productie uriase?

2 comentarii:

Alex Ilie spunea...

Dragul meu,
se pare ca ai un adevarat talent in domeniu.
tine-o tot asa si ai sa devii un globber de succes...
Bafta!
mucishor

supercake53 spunea...

http://produitsbelges.com/fr/9_bifi