sâmbătă, 27 iunie 2009

24 de ore

Un tip merge la un control medical si doctorul il anunta ca mai are de trait 24 de ore.
Suparat, omul ajunge acasa si face dragoste cu sotia sa. Dupa o ora, solicita inca o data sotiei sale acelasi tratament. Faza se repeta de 3-4-5 ori, dupa care sotia sa adoarme. Tipul sta, se uita pe pereti, asculta ticaitul ceasului, dupa care isi is inima in dinti: "Iubito, putem sa mai facem inca o data dragoste, mai am decat 12 ore de trait!"

Sotia se trezeste si accepta. Mai se iubesc inca o data cu pasiune, dupa care ea adoarme la loc. Omul nostru ramane iar singur in intuneric. Tic-tac... Isi ia inca o data inima in dinti si o trezeste pe sotie: "Iubito, mai am 6 ore de trait! Se poate?..."

Sotia se trezeste cu greu: "Nu te supara, iubitule, dar eu maine trebuie sa ma trezesc devreme, tu nu!"


Voi ce ati face in aceasta situatie?
Eu as face o petrecere la gratar cu toata familia si cu toti prietenii. Fac cinste!

Niciun comentariu: