sâmbătă, 20 iunie 2009

Geamantanul si blogu'

Ce poate face cineva in camera de hotel pana cand draga sa isi termina somnul de frumusete (minim 10 ore)?

Fiecare poate gasi un raspuns inedit, ceva in genul acelui joc de mers cu trenul - "geamantanul". Nu-l stiti? Este simplu: fiecare spune pe rand care un obiect care incepe cu o anumita litera si care obiect poate fi introdus intr-un geamantan. Nimeni nu a putut stabili cat de mare este geamantanul...
Eu am raspuns in dimineata aceasta - un blog. Da, m-am trezit foarte devreme, mi-am verificat site-ul, mail-urile, Facebook-ul, am jucat online cateva partide HUP (asta inseamna heads up si asa se cheama cand se joaca poker doar in doi). Apoi mi-a venit o idee: sa scriu (asa cred ca se spune, "sa scriu un blog") despre ceva, orice in afara de poker. Se pare ca deja am esuat si am pomenit despre poker dar la ideea cu scrisul blogului nu cred ca voi renunta. Imi propun ca in fiecare seara cand voi avea timp, sa-mi raspund la o intrebare. O intrebare din aceea care iti incolteste in minte si pe care o adresezi oricarei persoane pe care o intalnesti pe parcursul unei zile sau mai mult... Va astept si pe voi sa raspundeti la intrebarea mea. Sau sa puneti voi o intrebare din aceea care nu va da pace cu anii.

Deci, ce poti face intr-o camera de hotel atunci cand toata lumea ta doarme?

Niciun comentariu: